kontakt:
biuro@ez-cam.pl
tel. +48 694 010 262

OPTYMALNY CAM dla firm

Rodzina programów CAD/CAM EZ-CAM, to zintegrowany system tworzenia geometrii oraz obróbki w przystępnej cenie. Aplikacje te, zostały stworzone na bazie ponad dwudziestoletniego doświadczenia w programowaniu G-code oraz CNC know-how. Przydatne narzędzia konstrukcji geometrii są łatwe w nauce i obsłudze, a wiele opcji importu/eksportu plików takich jak DXF i IGES sprawia, że ez-cam jest kompatybilny z istniejącymi systemami CAD.

Programy

Sprawdź

Kursy CAD/CAM

© RPM Solutions Sp. z o.o., ul. Wimmera 67c, 32-003 Niepołomice
NIP: 6832086765, Regon: 36209388600000, KRS: 0000567898

Program CAD CAM do frezarek i tokarek

biuro@ez-cam.pl
tel. +48 694 010 262

Po co używać oprogramowania CAM

Komputerowe wspomaganie wytwarzania CAM (ang. Computer-aided manufacturing) jest to system, który scala fazę projektowania CAD (ang. Computer Aided Design) z fazą wytwarzania. Oprogramowanie EZ-CAM oferuje pakiet CAD/CAM, który łączy możliwość konstruowania i tworzenia rysunków technicznych z funkcją przygotowania obróbki. Dzięki temu użytkownik obsługuje proces powstawania detalu od pomysłu i rysunku 2D lub modelu 3D, aż do wizualizacji ścieżek narzędzia i wytworzenia elemetnu na maszynie obróbczej. 

Istotą oprogramowania CAD/CAM jest rozwiązanie, które powoduje, że nie musimy sięgać po odrębne oprogramowania, tylko wszystko znajduje się w jednym, zwartym pakiecie. Jes to duże ułatwienie, ponieważ całą bazę danych na temat danego elementu użytkownik ma w jednym miejscu. Jeżeli na poziomie generowania ścieżek narzędzia program napotka problem, w postaci np. kolizji, wtedy w kilku ruchach mamy możliwość do zmiany odpowiedniego pararametru czy wymiaru, dzięki czemu element będzie mógł być wykonany bez problemów.

 

Od pomysłu do wykonania w programie EZ-CAM

 

 

Programy typu CAM, wykorzystują rysunki 2D lub modele elementów w 3D i na ich podstawie generują ścieżki narzędzia. Do narzędzi wykorzystywanych w obróbce możemy zaliczyć między innymi frezy, noże tokarskie, czy wietła. Ścieżki, dzięki odpowiedniemu dla danej maszyny postprocesorowi są zamieniane na kod z funkcjami sterującymi maszyny. Przesłany na obrabiarkę kod pozwala na rozpoczęcie wytwarzania elementu zgodnie z dokumentacją techniczną.

 

Oprogramowanie CAM jest składową technologii CIM (ang. Computer Integrated Manufacturing) Poniższy schemat obrazuje umiejscowienie procesu CAM na ogólnej płaszczyźnie zintegrowanego wspomagania wytwarzania, na który składają się wszystkie czynności, od pomysłu do efektu finalnego.

Źródło: http://www.cad.zsel.edu.pl/

15 marca 2017