kontakt:
biuro@ez-cam.pl
tel. +48 694 010 262

OPTYMALNY CAM dla firm

Rodzina programów CAD/CAM EZ-CAM, to zintegrowany system tworzenia geometrii oraz obróbki w przystępnej cenie. Aplikacje te, zostały stworzone na bazie ponad dwudziestoletniego doświadczenia w programowaniu G-code oraz CNC know-how. Przydatne narzędzia konstrukcji geometrii są łatwe w nauce i obsłudze, a wiele opcji importu/eksportu plików takich jak DXF i IGES sprawia, że ez-cam jest kompatybilny z istniejącymi systemami CAD.

Programy

Sprawdź

Kursy CAD/CAM

© RPM Solutions Sp. z o.o., ul. Wimmera 67c, 32-003 Niepołomice
NIP: 6832086765, Regon: 36209388600000, KRS: 0000567898

Program CAD CAM do frezarek i tokarek

biuro@ez-cam.pl
tel. +48 694 010 262

EZ-TURN

Profesjonalny CAD CAM do toczenia CNC

EZ-TURN to najbardziej zaawansowany program przeznaczony do operacji tokarsko-frezarskich

Najważniejsze cechy:

  • operacje toczenia i frezowania
  • praca na modelach 3D
  • najprostszy w obsłudze i nauce
  • zaspokoi wszystkie potrzeby warsztatu
  • baza ponad 200 postprocesorów

podstawowe informacje

przykłady

wersja demo

Podstawowe informacje

EZ-TURN to zaawansowany system który pozawala na programowanie operacji tokarskich jak i tokarsko-frezarskich bezpośrednio z modelu 3D w jednym środowisku. Profile operacji tokarskich, mogą być zdefiniowane na przekroju przez oś zaimportowanego modelu, a operacje frezarskie bezpośrednio na nim. Szeroki wybór opcji programowania obróbki poradzi sobie z najbardziej wymagającymi projektami. W pełni zintegrowane narzędzie frezarskie, wspiera konfiguracje osi C i Y, pozwalając na wykonywanie standardowych operacji 2,5D na płaszczyźnie lub „owijanie” na określonej średnicy. Zaawansowane opcje kontroli oraz symulacji operacji tokarskich jak i frezarskich w jednym środowisku, zapewniają wychwycenie wszelkich błędów, zanim trafią na halę produkcyjną.

Najważniejsze funkcje EZ-TURN

Tworzenie profilu przez opcję „Curve”

Opcja “Stock & Optimization Setup – Create Uncut Solids” pozwala na porównanie modelu weryfikacyjnego z oryginalnym modelem CAD. Zwykle jest to realizowane przez pojedynczą powierzchnię STL o nazwie „targetsrf”. W nowej wersji TURN V2017 jest możliwość określenia części docelowej w postaci krzywej 2D o nazwie „targetCrv”. Krzywa ta przedstawia przekrój profilu, który jest automatycznie konwertowany do części docelowej modelu poprzez obrót o 360° wokół osi Z.

 

 

Aktualizacja opcji narzędziowych, pobieranie parametrów z bazy danych

Okno „Advanced Tool Option” stosowane we wszystkich cyklach narzędziowych zostało zaktualizowane aby umożliwić obsługę ustawień domyślnych dla posuwu i prędkości skrawania. Informacje pobierane są z aktualnej bazy danych narzędzi.

 

 

Aktualizacja biblioteki narzędziowej

Standardowa biblioteka narzędziowa, która jest dostarczana ze wszystkimi modułami EZ-Turn została rozszerzona o wiele nowych narzędzi oraz uchwytów na narzędzia.

 

 

TURN » Miniatura ikony z podglądem obrazu

Wersja EZ-CAM v2017 automatycznie instaluje nowy plik dll, który pozwala systemowi operacyjnemu Windows na wyświetlanie podglądu obrazów używając programowego eksploratora plików. Dodatkowo obraz podglądu jest przechowywany wewnątrz EZ-CAM. Dla EZ-MILL jest to rozszerzenie (*.3DP) natomiast dla EZ-TURN to (*.TRN). W porównaniu do wcześniejszych wersji EZ-CAM, w których obrazy podglądu przechowywane są jako oddzielne pliki, nowa metoda gwarantuje dostępność podglądu nawet wtedy, gdy pliki zostaną skopiowane do systemów operacyjnych innych niż Windows.

 

 

Podpowiedzi dla przycisków poleceń

Dla jeszcze lepszej poprawy użyteczności, podpowiedzi dla przycisków sterujących obejmują obecnie filmy, grafiki oraz obszerne opisy. Taka pomoc może być wartościowa szczególnie dla nowych lub nieregularnie korzystających z oprogramowania użytkowników. Jednocześnie wyświetlanie podpowiedzi generuje bardzo krótki czas opóźnienia, dzięki czemu przepływ pracy dla doświadczonych użytkowników nie zostanie naruszony.

 

 

Import danych  formatu EPS

 W celu usprawnienia, dane EPS, importowane za pomocą polecenia „File Open” są automatycznie optymalizowane za pomocą łuków i linii stycznych wszędzie tam gdzie jest to możliwe. Poniższa grafika przedstawia mniejszą liczbę krzywych w importowanym i zoptymalizowanym pliku EPS.

 

 

Import danych CAD

Podczas importowania danych CAD (STEP, Parasolid, SolidWorks, itd.) uruchomiony zostaje proces 3 kroków. Po pierwsze, wszystkie dane powierzchni przekształcane są do odpowiednich jednostek EZCAM. Po drugie, granice geometrii są tworzone dla wszystkich powierzchni. Ponadto system sprawdza jakość granicy sąsiednich powierzchni w celu uniknięcia możliwości stworzenia podwójnej geometrii. W trzecim i ostatnim etapie, system próbuje wykryć łuki lub linie, które reprezentują okręgi i konwertuje je do parametrów okręgu. Teraz każdy z tych etapów wykorzystuje jedną trzecią całkowitego czasu importu. W celu zwiększenia wydajności, dwa ostatnie etapy (tworzenie geometrii i wykrywanie okręgów) można wyłączyć. Oba etapy mogą być wykonane w późniejszym terminie przy użyciu nowego polecenia „Surface Edge Geometry” znajdującego się w menu „Geometry”. Dodatkową korzyścią jest zmniejszenie ilości danych, które muszą być utrzymywane w pamięci po imporcie. To znacznie zwiększa ogólną zdolność manewrowania i umożliwia między innymi ułatwienie wyodrębnienia części do obróbki z pliku CAD.

 

Wersja demo

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej wersji demo EZ-TURN, która zawiera pełną funkcjonalność programu oraz i wszystkie dostępne postprocesory. W ramach wersji demo nie jest natomiast możliwe wygenerowanie g-kodu.

Przykłady

Obrabiaj i produkuj bez ograniczeń, efektywnie i szybko. Poniższe przykłady obrazują jakie elementy bez trudu wykonasz dzięki oprogramowaniu EZ-TURN Express.