Program CAD CAM do frezarek i tokarek

biuro@ez-cam.pl
tel. +48 694 010 262

EZ-MILL

Profesjonalny CAM do obróbki CNC

EZ-MILL jest średnio zaawansowanym produktem rodziny EZ-CAM.

 

Najważniejsze cechy:

  • indeksowanie, obracanie 4, 5 tej osi
  • import plików z dowolnego systemu CAD
  • programowanie obróbki na modelach solid
  • baza ponad 200 postprocesorów

podstawowe informacje

przykłady

wersja demo

Podstawowe informacje

Program CAD CAM EZ-MILL to w pełni funkcjonalne narzędzie zawierające wiele zaawansowanych funkcji, zwykle dostarczanych z droższymi systemami. To oprogramowanie CAD CAM obejmuje wszystkie funkcje EZ-MILL Express oraz daje możliwość tworzenia geometrii przekładni, wieloklinów oraz krzywek. Ez-mill pozwala także na wykonywanie operacji frezowania 2,5 D na importowanych modelach solid, indeksowanie i obracanie 4,5 tej osi i cykl profilowania 3D. To program do pisania programów CNC, umożliwiający pracę z plikami importowanymi praktycznie z dowolnego systemu CAD. Nasze oprogramowanie CAM wyposażone jest również w potężne narzędzia rozdzielania geometrii, które sprawiają, że programowanie obróbki na modelu 3D staje się prostym zadaniem! Unikalny, zintegrowany arkusz kalkulacyjny EZ-CAM pozwala przeglądać i edytować wszystkie operacje, a odświeżenie ścieżki odbywa się za jednym kliknięciem.

Najważniejsze funkcje EZ-MILL

Funkcja rozpoznawania krzywych.

Komenda New Curve „Pocket/Face/Contour Recognition” wykrywa kieszenie w aktualnie wybranym położeniu (UCS) jako krzywe nazwane „P” i nadaje im kolor czerwony, płaszczyzny nazwane „F” i nadaje im kolor niebieski, kontury nazwane „C” i nadaje im kolor żółty. Wszystkie ścieżki niedostępne w 100% oraz ścieżki okrągłe mniejszej średnicy niż 12 mm są pomijane.

 

 

Zaokrąglanie naroży w konturowaniu Multiple-Pass.

Jeśli w cyklu konturowania, zdefiniowany jest parametr „cut step” w celu utworzenia wielokrotnego przejścia, a opcja „smooth HSM” jest włączona, system zaokrągla ostre rogi na wszystkich przejściach z wyjątkiem ostatniego.

 

Krzywa na płaszczyźnie wykrywa otwarte krawędzie.

Komenda krzywej na płaszczyźnie posiada nową opcję automatycznego wykrywania otwartych krawędzi.

 

 

Podgląd symulacji 3D – Inny kolor dla każdego narzędzia

 

Komenda ” Sprawdź Kąt ” – teraz obsługuje również powierzchnie

Komenda ” Sprawdź Kąt ” teraz może być również wykorzystana do wyświetlenia miary kąta pomiędzy dwiema powierzchniami.

 

 

Symulacja narzędzia – dynamiczny podgląd.

Funkcja symulacji narzędzia daje teraz możliwość dynamicznej rotacji, powiększania, przewijania w trakcie symulacji.

 

Przykłady

Frezuj bez ograniczeń, efektywnie i szybko. Poniższe przykłady obrazują jakie elementy wykonasz dzięki przy wsparciu oprogramowania CAD CAM EZ-MILL.

 

Wersja demo

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej wersji demo EZ-MILL, która zawiera pełną funkcjonalność programu oraz i wszystkie dostępne postprocesory. W ramach wersji demo nie jest natomiast możliwe wygenerowanie g-kodu.

kontakt:
biuro@ez-cam.pl
tel. +48 736 220 507

OPTYMALNY CAM dla firm

Rodzina programów CAD/CAM EZ-CAM, to zintegrowany system tworzenia geometrii oraz obróbki w przystępnej cenie. Aplikacje te, zostały stworzone na bazie ponad dwudziestoletniego doświadczenia w programowaniu G-code oraz CNC know-how. Przydatne narzędzia konstrukcji geometrii są łatwe w nauce i obsłudze, a wiele opcji importu/eksportu plików takich jak DXF i IGES sprawia, że ez-cam jest kompatybilny z istniejącymi systemami CAD.

Programy

Sprawdź

Kursy CAD/CAM

© RPM Solutions Sp. z o.o., ul. Grochowska 39a, 31-516 Kraków
NIP: 6832086765, Regon: 36209388600000, KRS: 0000567898